10.MAIJS / KINO NAKTS (no 19:00)

 

Pavasarīgs piektdienas vakars un pieci vienas nakts kinoteātri Valmieras apkārtnē, kurp mīties ar savu divriteni. Šogad kino programmas filmas turpinās atklāt, cik plaša ir velo kultūra un cik nozīmīgs var būt velosipēds cilvēka dzīvē. Seansu laiki var nedaudz mainīties. Dalība - bez maksas

11.MAIJS / MULTFILMAS UN NENOSKATĪTĀS FILMAS (no 14:30)

 

Sestdien, kad spēles braucēji pamazām atgriezīsies no saviem maršrutiem, Vecpuišu parkā bērnus priecēs multfilmu programma, bet no plkst. 20:00 arī pāris piektdien nenoskatītās filmas.  
Visiem - bez maksas.

PIEKTDIENAS POP - UP KINO

KONCERTZĀLE VALMIERA

(L.Paegles ielā 10)

VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRA AIZSKATUVE

(Lāčpleša ielā 4)

BRĪVDABAS KINO 

PIE TV TORŅA

(Rīgas ielā 95)

VALMIERAS VALSTS ĢIMNĀZIJAS 

LEDUS PAGRABS

(L.Paegles ielā 40)

SLEPENAIS KINO

(Uzmini, nu!)

TAUTAS HARMONIJAS CENTRS

(L.Laicena ielā 2a)

Velokurjers  20 gadu ballīte Kino  Pedālī!

20:00 RĪGAS KUNGI /26 min/

 21:00 Velokurjers  divruļļu cīņas

23:00 Ballīte ar Kapelmeistars Group

FESTIVĀLA FILMAS

LEDUS CEĻŠ

THE FROZEN ROAD / 2018 / 24 min / Ben Page / Lielbritānija

Bens ir drosmīgs pasaules apceļotājs, kurš, sekojot Džeka Londona apgalvojumam “Ikviens vīrietis, kurš ir vīrietis, var ceļot viens”, dodas ceļojumā ar velosipēdu pāri Kanādas Arktiskajam arhipelāgam, līdzi ņemot videokameru un iemūžinot piedzīvoto. Cik tuvu patiesībai ir Bena iedomātās romantiskās vīzijas par šo ceļojumu? Pavisam atklāti un patiesi, ar pārsteigumiem, vilšanos un šausmām, kas jāpiedzīvo, šķērsojot pasaulē lielāko arhipelāgu ziemā.

 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

PLĀNS C-14 2

PLAN C-14 II / 2018 / 48 min / Nico Munoz / Argentīna

Martinam ir 83 gadi, viņa mīlestība un vēlme ceļot ir spēcīgāka par jebkuru ārsta uzstādīto diagnozi. Aizsaulē devušies divi viņa tuvākie cilvēki, sieva un viņa labākais draugs Mariano, atstājot Martina sirdī tukšumu. “Svarīgi, lai dzīvē vienmēr būtu plāns!” saka Martins un, spītējot ārstu ieteikumiem, vēl pēdējo reizi plāno ar velosipēdu sasniegt Dienvidamerikas Andu kalnu virsotni, ko iepriekš sasniedza pirms 12 gadiem kopā ar Mariano. Martina ceļojums ved no dziļiem kanjoniem līdz smailām Andu kalnu virsotnēm, cauri skaistiem piedzīvojumiem un skumjām atmiņām.
 
Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu valodā. 

 

CEĻŠ UZ PRIEKŠU

A WAY FORWARD / 2016 / 6 min / Jacob Seigel-Boettner / Kenija

Gandrīz 30 miljoni meiteņu Āfrikas lauku ciematos nespēj iegūt izglītību, vardarbības, dzimumu nevienlīdzības un skolu lielo attālumu dēļ, kas tām ikdienā jāmēro. Kamēr daudzviet pasaulē velosipēds ir tikai viena no bērnu rotaļlietām, filmas varonēm Diānai un Andželai velosipēds nozīmē daudz vairāk. Uz velosipēda meitenes atkal tic nākotnei un spēj redzēt ceļu uz priekšu. 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

VILKS

BYC.WILKIEM / 2016 / 23 min / Barbara Bielecka / Polija /

Šis ir stāsts par Rafalu Mikolajčuku (Rafał Mikołajczyk). Vidusskolā Rafals guva mugurkaula traumu un nonāca ratiņkrēslā, taču tas nevis apturēja viņu, bet lika apzināties savus mērķus un beidzot ieraudzīt savu patieso aicinājumu. Rafals ir Polijas nacionālās riteņbraukšanas izlases sastāvā, neskaitāmu sacensību uzvarētājs, 2016. gadā kļuvis par līderi pasaules čempionātā para-riteņbraukšanā. Rafals ir sportists ar vilka spēku un pozitīvu enerģiju. Viņš iedvesmo un liek noticēt sev.

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. 
 

AMSTERDAMAS KĀJAS

LEGS OF AMSTERDAM / 2015 / 13 min / Wytse Koetse / Nīderlande

Frans van der Mers ir velosipēdu mehāniķis un jau 22 gadus vada velo darbnīcu Amsterdamā ar 90 gadu senu vēsturi. Viņa darbnīca atrodas kādā necilā, šaurā ieliņā, kurai nezinātājs paiet garām, bet klientu šeit nekad nav trūcis. Darbnīcā bez logiem valda sava kārtībā, nekā smalka, tikai nepieciešamie instrumenti un prasmīgas rokas. Un Fransam ir arī ļoti plaša sirds. Viņa darbnīcā dzīvo sajūtas par citu Amsterdamu, kur pilsēta ir ciems, kaimiņi tava ģimene un velosipēds tavas kājas.

Filma nīderlandiešu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

MIANZI REJA - MANAS KĀJAS, MANI IEROČI

MIANZI REI - MY LEGS, MY GEARS / 2014 / 8 min / Peter Scholl, Mark Wagner/ Vācija

Košā un enerģiskā Mianzi ir tetovējumu modele, vegāne, blogere un viena no Vācijas populārākajām sacīkšu riteņbraucējām. Pēc kāda nelaimes gadījuma, kurā cieta Mianzi velosipēds, viņa tika pie fiksīša. Kopš Mianzi iemācījās ar to braukt, viņa vairs nespēja iztēloties dzīvi bez tā. Mianzi iedvesmo un pārsteidz, liekot iemīlēt riteņbraukšanu.

Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

ZVĒRS

UNWIELDY BEAST / 2013 / 6 min / Brandon Loper/ ASV

Vai esi kādreiz domājis, kā klavieres skan vējā, zem tiltiem vai starp cilvēkiem? Pianistam Garijam Frankam Skagam šī doma nelika mieru. Kādas vecas mājas pagalmā atradis pamestas klavieres, sauktas par Frankenšteinu, Garijs veltīja vairāk nekā gadu, lai klavieres atgūtu pievilcību un atkal ieskanētos. Uzmontējis tās uz speciāli radīta trīsriteņa, nosaucot par Zvēru, Garijs dodas Sanfrancisko ielās. Cilvēki, redzot muzikālo briesmoni ielās, sabīstas, kāds cer, ka varēs nopirkt hotdogu, citi cenšas to noķert un iemūžināt. Vienaldzīgo nav. Pavisam īsā dokumentālā filmā tiek attēlots milzīgs darbs un neticami daudz skaistu emociju.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filma ir veltījums Garijam Frankam Skagam, kurš 2019.gada februārī devās mūžībā.

NO KRŪMIEM LĪDZ VĒDERAM

BUSH TO BELLY / 2015 / 52 min / James Freemantle / Austrālija

Stāsts par bariņu bērnu, vienu kafijas automātu un gardāko kafiju, kas tiek pagatavota 600 riteņbraucējiem gandrīz 700 km garumā, katru gadu Gibas izaicinājumā (Gibb chalenge). Gibas izaicinājums ir labdarības kalnu divriteņu sacensībās Austrālijā, kas ved gar Gibas upi, no ostas pilsētas Derbijas līdz populārajam El Questro dabas parkam. Mobilās kafejnīcas piedzīvojumi,  Austrālijas kopienu problēmas, spēks un kultūra pasniegta ar bērnu smiekliem un latti.

 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

CEĻŠ KAZBEGĀ

THE TRAIL TO KAZBEGI / 2015 / 15 min / Joey Schusler/ ASV

Četri draugi, piedzīvojumu meklētāji, ar velosipēdiem, videokameru un pārtiku dodas uz vienu no pasaules bīstamākajām kalnu grēdām Gruzijas Kaukāzā, lai izdzīvotu 10 dienas. Pārciešot zibens vētras, šķērsojuši upes un sniegotas takas, bēgot no suņiem un skaidrojoties ar robežsardzi, puiši atzīst, ka šāds ceļojums nostiprina draudzību un pierāda, ka dzīve ar kalniem ir skaistāka! 

 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

TURNEJA

TOUR / 2017 / 33 min / Magdalena Tomaszewska, Agnieska Franusiak / Polija

2016.gadā sievietes pirmo reizi tika uzaicinātas piedalīties leģendārajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās Tour de Pologne. Paulīna dibina sieviešu komandu un beidzot piepilda sapni, un piedalās sacensībās, pagarinot savu sportistes karjeru. Filma ir stāsts par profesionālā sporta pasauli, kurā sievietes, pirms cīnās par sasniegumiem, vispirms cīnās par iespēju tikt pamanītas.

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

ĒRIK, ATNĀC!

2005 / 55 min / Ivars Zviedris // Latvija

Ēriks dzīvo skārda būdiņā bez elektrības pie pašas Latvijas un Igaunijas robežas. Cik nu māk, tik gana zirgus, dzer šņabi ar kaimiņiem, sit kanti ciema sievām, iet pirtī un divsimt kilometrus mēro kājām pēc pensijas. Ar savu vitalitāti un fantasta dabu viņš ir vienmēr gaidīts apkārtējo kaimiņu mājās. Ar katru no pierobežas iedzīvotājiem viņu saista kāds notikums. Ēriks no nākotnes neko dižu negaida, bet par dzīvi negaužas.

Filma latviešu valodā.

ZILONIS UN VELOSIPĒDS

THE ELEPHANT AND THE BICYCLE / 2014 / 9 min / Olesya Shckukina / Francija

Zilonis dzīvo pilsētā starp cilvēkiem un strādā kā sētnieks. Kādu dienu viņš ierauga lielu reklāmas plakātu ar velosipēdu, kurš šķiet tieši viņa izmērā. Tajā mirkli ziloņa dzīve izmainās, jo viņam šis divritenis jāiegūst par katru cenu.

 

Animācijas filma bez vārdiem. Būs skatāma 11.maijā Vecpuišu parkā.

JĒKABS, MIMMI UN RUNĀJOŠIE SUŅI

2019 / 1 h 10 min / Edmunds Jansons / Latvija

Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Tas ir briesmīgi! Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta - te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkt notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?

Animācijas filma latviešu valodā. Būs skatāma 11.maijā Vecpuišu parkā.

KARLSONS, KAS DZĪVO UZ JUMTA

2002 / 1 h 20 min / Kerstina Bonnere / Zviedrija

Pavisam parastā Stokholmas ielā, uz pavisam parastas dzīvokļu mājas jumta ir pavisam parasts skurstenis. Taču aiz šī skursteņa slēpjas namiņš un tajā dzīvo Karlsons - īss, apaļīgs un ļoti pašpārliecināts vīrelis, kuram uz muguras ir propellers. Kad viņš piespiež podziņu, ierīce sāk darboties, un Karlsons spēj lidot! Ja tic viņa vārdiem, Karlsons ir vislabākais it visā. Viena lieta viņam padodas noteikti – būt par rotaļu biedru mazajam Svantem Svansonam, kuru mīļi dēvē par Brālīti. Karlsonam bieži patīk blēņoties, tomēr uzņemties atbildību par viņa nerātnībām var nākties kādam citam...

Filmiņa tiek demonstrēta sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Rīgā. 

Animācijas filma latviešu valodā. Būs skatāma 11.maijā Vecpuišu parkā.

RĪGAS KUNGI

2015 / 26 min / Adriana Roze / Latvija

Pilsētu veido cilvēku bari, taču jebkuru baru veido cilvēks. Filma “Rīgas kungi” seko vienai no šādām urbānajām grupām - Rīgas velokurjeriem un četriem tās dalībniekiem. Rāciju sarunas atklāj kurjeru savstarpējās attiecības un pilsētas vērojumus, bet četri filmas varoņi atgādina par atšķirīgajām personībām, kuras veido ikvienu grupu.

Filma latviešu valodā. Būs skatāma "Velokurjers" ballītē Tautas Harmonijas centrā 10.maijā 20:00.

Please reload