Kino nakts

KINO NAKTS filmu izlase tapusi sadarbībā ar īsfilmu festivālu 2ANNAS

CARNIKAVAS KALNU KARALIS (83 min., LV)

Dokumentālā filma “Carnikavas kalnu karalis” – par talantīgo Latvijas riteņbraucēju un Tokijas olimpisko spēļu dalībnieku Tomu Skujiņu. Filma iepazīstinās ar sportista profesionālās karjeras aizkulisēm un ļaus ieskatīties Toma ikdienas dzīvē, kas papildināta ar sportista tuvāko cilvēku – ģimenes, komandas biedru un treneru stāstiem.

Filmas “Carnikavas kalnu karalis” uzņemšana sākās 2019. gada vasarā, kam sekoja pandēmijas izraisīta pauze, un tā noslēdzās šī gada jūlijā. Filmēšana norisinājās Latvijā, Andorā un Igaunijā. 

Toms Skujiņš jūnijā izcīnīja Latvijas čempiona godu individuālajā un arī grupas braucienā, kā arī valsts godu aizstāvēs gaidāmajās Tokijas olimpiskajās spēlēs. Tieši šobrīd Toms startē arī prestižajā daudzdienu velobraucienā “Tour de France” komandas “Trek-Segafredo” sastāvā.

Režisors: Roberts Vīksne kopproducents TET

FREIBURG BIKES (2017, ~ 7 min) 

Freiburga ir pilsēta Vācijā, kas pasaulē pazīstama kā paraugs ilgtspējīgai pilsētas attīstībai un plānošanai. Jau sākot ar 1970. gadu Freiburga ir risinājusi enerģijas, klimata pārmaiņu, transporta, zemes izmantošanas, pilsētas apdzīvotības un drošības jautājumus, izmantojot integrētu pieeju.

Īsfilma ir par cilvēkiem un viņu velosipēdiem. Freiburgā ar velosipēdiem brauc teju katrs. Velosipēdus, principā, izmanto automašīnas vietā, līdz ar to ar velosipēdiem cilvēki ne tikai pārvietojās paši, bet arī pārvadā mazākas kravas, bērnus, pat bibliotēkas un atkritumus. 

COMEBACK GIRLS (2020, ~ 7 min)

Kādam velosipēds saistās ar atpūtu un prieku, taču citiem tā ir vitāla nepieciešamība un vienīgais veids kā tikt līdz skolai, lai iegūtu izglītību. Ne visās pasaules malās izglītība ir pašsaprotama un pieejama lieta. 

Filma ir par pusaudžu mammām Malavi (valsts Āfrikas dienvidaustrumos), kuras ir izvēlējušās iegūt izglītību. Ceļš līdz skolai ir tāls (ar kājām vismaz 2 stundas), bet tas ir to vērts – ir jātiecas pretī labākai nākotnei savā un bērniņu labā, tāpēc talkā nāk dāvinātie velosipēdi, kas palīdz līdz skolai nokļūta daudz ātrāk, ļaujot mācības savienot ar pienākumiem pārpildīto ikdienu.

WHITE EYE (2019, ~ 20 min)

Kuram gan vismaz vienu reizi dzīvē nav nozagts velosipēds? Taču tikai retajam izdodas nozagto lolojumu atgūt. “Oskaram” nominētās īsfilmas “White eye” galvenais varonis Omers negaidīti atrod savu nozagto velosipēdu, pieķēdētu pie kādas ēkas. Velosipēdam ir uzradies jauns īpašnieks. Mēģinot velosipēdu atgūt, Omeram kļūst grūti palikt cilvēcīgam.

HASTA SANTIAGO (2013, ~ 12 min)

Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Ik gadu tūkstošiem ceļinieku no visas pasaules, ar mugursomām plecos, dodas savā Camino.  Katrs Camino ir unikāls, kā arī katram ir savi iemesli, kāpēc tajā iet.

Animācijas īsfilma atspoguļo notikumiem bagātu ceļojumu pa leģendāro Santjago ceļu.

Režisors: Maurro Carraro

NEON PHANTOM (2021, ~ 18 min)

Velokurjers mūsdienās ir visai izplatīta profesija, bet, vai mēs patiesi zinām kā jūtās šīs profesijas pārstāvji un ar ko tie ikdienā saskarās? Pārvietošanās ar velosipēdu pilsētās var būt gana bīstama un apgrūtinoša, īpaši tad, ja jāiekļaujas piegādei paredzētajā laikā. 

Šis velokurjeriem veltītais MŪZIKLS ļauj ielūkoties viņu ikdienas darbā. Īsfilma būtībā ir poētisks stāsts par to kā velokurjers sapņo tikt pie motorollera. 

Režisors: Leonardo Martinelli  

RAPHA RIDES LA (WITH GEOFF MCFETRIDGE) (2018, ~ 3 min) 

Vislabākais veids kā iepazīt pilsētu ir izbraukāt to krustu šķērsu ar riteni. 

Filmā atspoguļota kāda Losandželosā bāzēta mākslinieka un dizainera Džefa Makfetridža ieskats riteņbraukšanā, kas ir veids, kā labāk izprast pilsētas (šajā gadījumā -Losandželosas) dažādību un skaistumu.

Režisors – Spencer MacDonald

SIDEROAD (2021, ~ 6:40 min)  

Šī filma noteikti varētu patikt trakiem piedzīvojumu meklētājiem, kas ceļo ar velosipēdu vai klusībā sapņo to kādreiz darīt.

Diezgan amizanti pasniegts stāsts par to, kā nevainīga ideja – izbraukt pa mazākas nozīmes pierobežas ceļu no Serbijas uz Kosovu, izvēršas neparastā pieredzē, filmas veidotājam nonākot, policijas iecirknī. 

FIXED (2018, ~13 min)

Repair cafe jeb mantu labotavas pasākumi darbojas uz brīvprātības principa pamata., Šajos pasākumos meistaru pavadībā var iemācīties salabot savas saplēstās mantas pats. 

Repair Cafe ideja ir aktuāla jau kopš 2009. gada, kad pirmo Repair cafe pasākumu Amsterdamā noorganizēja tās autore Martine. Viņa tic kopienas stiprināšanai, izmantojot praktiskas nodarbes un prasmju apmaiņu. Tāpēc nu jau vairāk kā 10 gadus Repair cafe visā pasaulē pulcē ikvienu interesentu uz izglītojošiem pasākumiem, kur satikt lokālos lietpratējus, kā arī atrast visus instrumentus jaunu prasmju apguvei caur labošanu! Tāpat Repair Cafe kustība cenšas kopumā uzsvērt, cik nozīmīga ir vēlme lietas labot un pievērsties atbildīgākam patēriņam.

Arī Rīgā jau vairākus gadus darbojas biedrība “Repair cafe Riga”, kuru pasākumu laikā ik viens var salabot elektroniku, drēbes, velosipēdus un arī jebko citu, ko uz pasākuma vietu ir iespējams atstiept. Varbūt pēc šīs filmas noskatīšanās arī Valmiera ir gatava noorganizēt kādu mantu labošanas pasākumu, piesaistot savus lokālos meistarus.

Filma būtībā atspoguļo kā mantu labošanas pasākuma Toronto laikā tiek salabotas dažādas lietas.