Kino nakts

12.maijā | KINO NAKTS

Sapnis, 2016, rež. Laila Pakalniņa, dokumentālā filma, 7 min

Gandrīz vienā kadrā uzņemts stāstiņš par mazu veikaliņu ceļa malā – gandrīz nekurienē, tomēr, kā vēlāk izrādās, netālu no valsts robežas.

Dāvids un Goliāts, 2018, rež. Olafs Okonovs, Sandijs Semjonovs, dokumentālā filma, 28 min

Stāsts par diviem talantīgiem brāļiem, kuldīdzniekiem Kristapu un Kristu Kaņukiem. Vecākais brālis Kristaps, kurš kopš dzimšanas ir ratiņkrēslā un kuram ir runas grūtības, pateicoties ģimenes atbalstam, spējis attīstīt repošanas talantu, rindas ar atskaņām bītu pavadībā radot uz vietas – improvizēti. Savukārt viņa jaunākais brālis Krists aizrāvies ar BMX Freestyle braukšanu un ir viens no Latvijas topa braucējiem šajā disciplīnā. Filma ir par jauniešu sapņiem, talantu, atbildību vienam pret otru, spēju nepadoties un priecāties par dzīvi.

Smilšu kovbojs, 2017, rež. Marta Elīna Martinsone, komēdija, 25 min

Smiltenes kovbojs Billijs Džo mīl savu draudzeni Janu, abi plāno kopīgu nākotni, bet… Billijs ir apmāts ar kantrimūziku un vēlas gūt panākumus šajā jomā. Būtu labi salabot boileri, taču tā vietā Billijs aizņemas naudu, lai piedalītos Bauskas kantrimūzikas festivālā un uzvarētu grupu konkursā. Kad Billijs atjēgsies?

Seserija: Maģistrāle, 1992, rež. Pauls Timrots, animācija, 7 min

Kādurīt klusās lauku viensētas iemītnieki Sieviņa, Vīriņš un Āzītis ierauga, ka Seserijas seseriņi būvē ceļu un, to darot, naski tuvojas viņu miera ostai. “Tas vairs nav izturams!” nospriež trijotne, mirkli padomā un tad braši dodas seseriņiem pretī!

Vējš, rež. 2020, Krišjānis Pleiko, spēles filma, 11 min

Vairāki šķietami nesaistīti stāsti, kuros cilvēki iemācās būt viņi paši.

Fantadroms: Sacensības, 1993, rež. Ansis Bērziņš, animācija, 7 min

Zemes Pele nolēmusi izaicināt uz riteņbraukšanas sacensībām savu seno sāncensi Kosmisko Receklīti. Sacensības rit ļoti saspringti, un cīņas karstumā abas dalībnieces vairs nespēj ievērot noteikumus. Palīgā jānāk drošsirdīgajam kaķēnam – robotam Indriķim XIII. Bet kurš nostāsies uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena?

Fantadroms: Saldējums, 1993, rež. Aivars Rušmanis, animācija, 7 min

Kosmiskā Receklīte savā dzimšanas dienā nolēmusi ciemiņus pacienāt ar saldējumu. Taču ceļā pie gaviļnieces ciemiņus pārsteidz dīvains kosmiskais sniegputenis. Palīgā, kā vienmēr, steidzas drosmīgais kaķēns – robots Indriķis XIII.

Cycling the Annapurna Circuit, Mick Turnbull, 14 min.

2022. gada oktobrī mēs devāmies ceļā no Pokharas, lai ar velosipēdu nobrauktu 386 km garo Annapurnas maršrutu Nepālā. Mēs devāmies pa maršrutu, kas iet paralēli pārgājienu takai, cerot tikt pāri Thorong La pārejai. Vēlās sezonas laikapstākļu dēļ vairākas dienas sniga un lietus, tika izskaloti ceļi un bojātas komunikācijas. Tāpēc, neskatoties uz visu mūsu sagatavošanos, viss nenotika tā, kā plānots…

Īsfilma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Brauc, Tom’s outdoors, 8 min.

Tas ir cilvēka spēks kustībā griezt pedāļus atkal un atkal un jūsu ķermeņa ritms, kas pārvietojas no vienas puses uz otru tā par velo braukšanu saka Ians. Ja viņš nebrauc ar velosipēdiem, viņš labo velosipēdus.

Bike Revive Tumut ir paredzēts kļūt par vietējo institūciju — mantojumu. Vieta visu veidu riteņbraukšanai, neatkarīgi no tā, vai tā ir kalnu riteņbraukšana, šosejas riteņbraukšana, braukšana pa granti vai kas cits.

“Brauc ar velosipēdu, ne tikai romantizē ideju. Brauciet.”

Arctic Post Road – Bikepacking Adventure in the Far North, Sami Sauri & Henna Palosaari, 17 min.

Filma Arctic Post Road dokumentē Hennas Palosāri un Sami Sauri piedzīvojumu ar velosipēdiem dodoties virs polārā loka. Arctic Post Road velo maršruts iet pa vecā Kopenhāgenas-Alta pasta ceļa paliekām, sākot no Pallas-Ylläs nacionālā parka kalniem Somijas Lapzemē un ved cauri Finnmarkas augstienei līdz pat Altai Ziemeļu Ledus okeānā.

Maršruts šķērso neskartu teritoriju, kas ir trīs reizes lielāka par Beļģiju, un viena no pēdējām atlikušajām neskartajām teritorijām Eiropā.